Simont költségvetési csalással és három rendbeli hamis magánokirat felhasználásával vádolták először, de csak azután került előzetesbe, hogy közokirat-hamisítás felbujtójaként is meggyanúsították. Ez utóbbi bűncselekmény a hamis bissau-guineai útlevélre vonatkozik.
Egy tanú és két gyanúsított tett eddig vallomást Simon ügyében. A védő tudomása szerint három gyanúsított van az ügyben, a harmadik Welsz Tamással állt kapcsolatban: ez a harmadik személy fizetett be pénzt a hírhedt MagnetBank-os bankszámlára.
Az ügyvéd szerint komoly ellentmondás a történetben, hogy Simon azt mondja: nem volt a bankban és nincs hamis bissau-guineai útlevele. Welsz viszont azt mondta, hogy Simon nyitott számlát, de útlevelet ő sem látott. Akkor honnan tudják, hogy az útlevél hamis, ha nincs meg? És hogy lehet Simon emiatt előzetesben? – tette fel a kérdést a védő.
Az ügyvéd azt mondta: Simon külföldön vagyonkezelőként működött, amely tevékenysége nem tartozik a magyar jog hatálya alá. Erről eddig nem nyilatkozott Simon a büntetőeljárásban.
A fogdaügynökről szóló sajtóértesülésekről az ügyvéd azt mondta: lehetnek ilyen ügynökök a büntetés-végrehajtási intézetekben. Azt viszont leszögezte: Simon Gábor nem gyerek, az ügyekről pedig kevésbé komoly emberek sem szoktak beszélni a fogdában. Mint mondta, ügyfele nem tört meg, egyre jobb állapotban van.